Jak rozkręcić firmę przy braku funduszy?

Jak rozkręcić firmę przy braku funduszy?

Własna firma to dla wielu osób szansa na pracę, którą naprawdę się lubi, a która jednocześnie przynosi oczekiwany dochód. Niestety, aby ruszyć z biznesem trzeba mieć często niemałą sumę pieniędzy. Potrzebna jest ona na załatwienie rozmaitych formalności, wynajem lokalu, zakup samochodów, zorganizowanie linii produkcyjnej czy kupno niezbędnego sprzętu. Czy to oznacza, że ci, którzy nie mają oszczędności mogą porzucić marzenia o własnej firmie? Oczywiście, że nie. Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej to dobry wybór.

Jak uzyskać kredyt?

Aby w ogóle móc myśleć o kredycie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, trzeba przede wszystkim w banku złożyć stosowny wniosek. Co ważne, musi on być poparty doskonale przygotowanym biznes planem. Jako że firma jeszcze nie działa, musimy przekonać bank do tego, że są niemałe szanse na to, że uda się nam ją rozkręcić, a tym samym osiągać taki zysk, który pozwoli na terminową spłatę zobowiązania. Bank – jak przy każdym innym kredycie – będzie szacował naszą zdolność kredytową. Im będzie ona większa, tym oczywiście większe szanse na to, że otrzymamy kredyt.

Kredyt dla firm – oprocentowanie

Mówiąc o kredycie na założenie działalności gospodarczej, trudno wskazać wysokość oprocentowania oferowanego przez banki. Trzeba bowiem pamiętać, że taki kredyt znajduje się w ofercie większości banków, działających na terenie naszego kraju. Każdy z nich może proponować swoim klientom zupełnie inne warunki. Chcąc więc zaciągnąć kredyt na firmę, warto udać się do kilku banków i poznać szczegóły oferty. Pozwoli to na wybranie tej najbardziej korzystnej.

Kiedy zaczynamy spłatę?

Bez względu na to, czy w grę wchodzą kredyty dla start-upów, czy innych rodzajów działalności, większość banków oferuje odroczoną spłatę. Co to oznacza? Pożyczone pieniądze zaczynamy oddawać dopiero po pewnym czasie. W zdecydowanej większości przypadków odroczenie wynosi trzy miesiące. Przez ten czas możemy w pełni skoncentrować się na rozwijaniu założonej firmy, robiąc wszystko, aby zaczęła ona generować oczekiwane zyski.

Opcja komentowania została wyłączona.