Kategoria: Kredyty

Jak rozkręcić firmę przy braku funduszy?

Jak rozkręcić firmę przy braku funduszy?

Własna firma to dla wielu osób szansa na pracę, którą naprawdę się lubi, a która jednocześnie przynosi oczekiwany dochód. Niestety, aby ruszyć z biznesem trzeba mieć często niemałą sumę pieniędzy. Potrzebna jest ona na załatwienie rozmaitych formalności, wynajem lokalu, zakup samochodów, zorganizowanie linii produkcyjnej czy kupno niezbędnego sprzętu. Czy to oznacza, że ci, którzy nie mają oszczędności mogą porzucić marzenia o własnej firmie? Oczywiście, że nie. Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej to dobry wybór.

Jak uzyskać kredyt?

Aby w ogóle móc myśleć o kredycie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, trzeba przede wszystkim w banku złożyć stosowny wniosek. Co ważne, musi on być poparty doskonale przygotowanym biznes planem. Jako że firma jeszcze nie działa, musimy przekonać bank do tego, że są niemałe szanse na to, że uda się nam ją rozkręcić, a tym samym osiągać taki zysk, który pozwoli na terminową spłatę zobowiązania. Bank – jak przy każdym innym kredycie – będzie szacował naszą zdolność kredytową. Im będzie ona większa, tym oczywiście większe szanse na to, że otrzymamy kredyt.

Kredyt dla firm – oprocentowanie

Mówiąc o kredycie na założenie działalności gospodarczej, trudno wskazać wysokość oprocentowania oferowanego przez banki. Trzeba bowiem pamiętać, że taki kredyt znajduje się w ofercie większości banków, działających na terenie naszego kraju. Każdy z nich może proponować swoim klientom zupełnie inne warunki. Chcąc więc zaciągnąć kredyt na firmę, warto udać się do kilku banków i poznać szczegóły oferty. Pozwoli to na wybranie tej najbardziej korzystnej.

Kiedy zaczynamy spłatę?

Bez względu na to, czy w grę wchodzą kredyty dla start-upów, czy innych rodzajów działalności, większość banków oferuje odroczoną spłatę. Co to oznacza? Pożyczone pieniądze zaczynamy oddawać dopiero po pewnym czasie. W zdecydowanej większości przypadków odroczenie wynosi trzy miesiące. Przez ten czas możemy w pełni skoncentrować się na rozwijaniu założonej firmy, robiąc wszystko, aby zaczęła ona generować oczekiwane zyski.

Kredyt studencki – komu przysługuje i jak go wziąć?

Kredyt studencki – komu przysługuje i jak go wziąć?

Studia wyższe to marzenie wielu młodych ludzi kończących szkołę średnią. Wprawdzie studia dzienne na państwowej uczelni są u nas bezpłatne, ale ponosić trzeba koszty związane z wynajmem mieszkania, utrzymaniem się w obcym mieście czy chociażby zakupem podręczników. Okazuje się, że nie wszystkich rodziców na to stać. Czy oznacza to, że młody człowiek nie ma szans na ukończenie studiów? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt studencki. Zobaczmy, ile wynosi kredyt studencki, kiedy złożyć wniosek o kredyt studencki, a także jak wygląda jego spłata.

Co zrobić, aby otrzymać kredyt studencki?

Podstawą do przyznania kredytu studenckiego jest złożony w odpowiednim banku wniosek o jego udzielenie. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie banki działające na terenie naszego kraju oferują kredyt studencki. Obsługą kredytów studenckich zajmują się następujące banki:
-PKO BP;
-Pekao SA;
-Bank Polskiej Spółdzielczości SA;
-SGB Bank SA.
Wniosek musi zawierać zaświadczenie o tym, że jesteśmy studentami. Wydaje je dziekanat uczelni, na której studiujemy. Nie można zapominać także o udokumentowaniu dochodu zarówno swojego, jak i członków rodziny.

Kredyt studencki – oprocentowanie i transze

Największą zaletą kredytu studenckiego jest jego zaskakująco niskie oprocentowanie. Na sierpień 2018 roku wynosiło ono jedynie 0,875% w skali roku. Jeśli porównamy to z innymi kredytami oferowanymi przez banki, okaże się, że jest to naprawdę bardzo atrakcyjna propozycja. Kredyt studencki wypłacany jest w transzach. Ich wysokość waha się od 400 do 1000 złotych. Wysokość raty może być zmieniana wraz ze zmianą potrzeb studenta. Transze wypłacane są co miesiąc od października do czerwca.

Jak wygląda spłata?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że spłata kredytu rozpoczyna się dopiero dwa lata po zakończeniu studiów. Warto również podczas nauki naprawdę się starać. Najlepsi studenci mogą bowiem liczyć na umorzenie części zadłużenia. W grę wchodzi nawet 50%. Ile trwa czas spłaty kredytu? Jest on dwa razy dłuższy niż czas, przez jaki pobieraliśmy kredyt. Wszystko po to, aby młody człowiek wchodzący na rynek pracy nie czuł zbytniego obciążenia.