Alkohol/whisky – jako alternatywne źródło inwestowania?

Alkohol/whisky – jako alternatywne źródło inwestowania?

Inwestycje to od lat świetny sposób nie tylko na ulokowanie pieniędzy, ale też na ich pomnożenie. Z tego powodu każdego roku coraz więcej osób szuka opłacalnych źródeł, które pozwoliłyby im zyskać dodatkowe fundusze bez wkładania w nie dużego wysiłku. Popularne są nie tylko inwestycje w nieruchomości albo lokaty bankowe. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo dużo nowych opcji, które minimalizują ryzyko odczuwalnych strat i pozwalają w bezpieczny sposób zwiększyć majątek. Jedną z nich jest inwestowanie w dobre jakościowo alkohole.

Dlaczego warto zainwestować w alkohole?

Bardzo dużo ludzi, którzy nie wiedzą, w co zainwestować swoje pieniądze, popełnia ogromny błąd, lekceważąc rynek alkoholi. Tymczasem jest to dobro luksusowe, które z czasem ciągle zwiększa swoją wartość i praktycznie zawsze będzie pożądane przez określoną grupę osób. Co więcej, według najnowszych badań tego typu lokowanie środków rzadko kiedy przynosi straty – zazwyczaj są to mniejsze lub większe zyski. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce ta metoda inwestowania pieniędzy jest dosyć nowa, dlatego łatwiej osiągnąć w niej więcej korzyści. To wszystko sprawia, że inwestycja w whisky albo w wino jeszcze przez wiele lat będzie jednym z najbardziej opłacalnych źródeł dodatkowych przychodów.

Co trzeba wiedzieć przed inwestycją?

Z pewnością ułatwione zadanie mają osoby, dla których kolekcjonowanie trunków jest swego rodzaju pasją. Dzięki temu są lepiej zorientowani w upodobaniach potencjalnych klientów i dobrze znają wartość swojego towaru. Początkujący inwestorzy powinni czytać tematyczne wiadomości oraz śledzić obecnie panujące trendy. Bardzo pomocne będzie także obserwowanie prestiżowych konkursów.

Mimo wszystko najważniejsze jest uświadomienie sobie, że inwestycja w wino albo w jakikolwiek inny alkohol to proces długoterminowy. Jeśli wycofasz się z niej wcześniej, niż przed upływem około trzech lat, najprawdopodobniej niezbyt się to opłaci. Taka sytuacja ma jednak swoje plusy, ponieważ im więcej czasu upłynie, tym większe będą Twoje zyski. Z tego powodu warto zainwestować w alkohol i uzbroić się w cierpliwość, żeby przekonać się, jak bardzo opłacalny jest to rynek.

3 zalety inwestowania w alkohole

Wiele osób decyduje się na inwestycje w whisky lub w wino, ponieważ wie, że na tym rynku nie ma aż tak dużych wahań, jak w przypadku złota, ropy czy innych surowców. Dzięki temu nie muszą się martwić, że spotka ich jakaś nieprzyjemna niespodzianka, w wyniku której poniosą dotkliwe straty. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach inwestycja w alkohol także może wiązać się z pewnym ryzykiem. Dzieje się tak wtedy, kiedy inwestor decyduje się zakupić beczki jeszcze przed rozlaniem trunków do butelek. Może się wówczas zdarzyć, że dany alkohol nie będzie spełniał wszystkich wymagań smakowo-zapachowych i straci nieco na swojej wartości. Na szczęście inwestycja w rozlane alkohole całkowicie niweluje ten problem.

Co więcej, mimo że starszy alkohol jest więcej wart, możesz w każdej chwili zdecydować się na jego sprzedaż. Nawet jeśli nie osiągnął on jeszcze pożądanego wieku, to i tak znajdą się kolekcjonerzy, którzy z chęcią odkupią dany trunek w atrakcyjnej dla inwestora cenie. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że w razie nagłej sytuacji nie odzyskasz szybko swoich pieniędzy.

Warto również wspomnieć, że inwestycja w wino lub whisky nie podlega podatkom dochodowym, jeśli sprzedasz alkohol nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od daty jego zakupu.

Opcja komentowania została wyłączona.